Top výroky poslancov v roku 2013

Autor: Peter Plenta | 17.2.2014 o 13:35 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1372x

Ani komunálnu politiku netreba brať smrteľne vážne a občas môže byť aj celkom zábavná (najmä, ak máte radi tragikomédiu). Preto v záverečnej časti hodnotenia práce metského zastupiteľstva v Šali prinášam najzaujímavejšie výroky poslancov v roku 2013 a ich zhodnotenie  inšpirované "Cynickou obludou". Zároveň ďakujem "šalianskym cynikom" za ich príspevky, nápady a komentáre. Zatiaľ čo niektorí poslanci nepovedia nič ako je rok dlhý, iní sú prakticky nevyčerpateľnou studnicou myšlienok a preto zaslúžene dostávajú aj väčší priestor. Výroky sú zoradené chronologicky, tak ako zazneli v priebehu minulého roku.

Výrok č.1.
Kontext: Peter Andráši a jeho snaha spočítať, koľko už zaplatilo mesto za digitalizáciu kina
Peter Andráši: „Čiže teraz máme zaplatených 45 [tisíc] za minulý rok, čiže ten audiovizuálny fond plus nejaké tie zbierky, plus mínus a jedna dvanástina zo zvyšnej ceny je.... Netreba byť nervózny, ja len možno niečomu nerozumiem, tak sa pýtam."

1.jpg

Zdroje fotiek: http://www.youtube.com/watch?v=s9xkoc0qiKw a http://www.sala.sk/aaa_data/component_photo/100/806/f133f.jpg

Výrok č.2.
Kontext: Jozef Varsányi vyjadruje znepokojenie nad návštevnosťou kina v Šali a svoj postoj k digitalizácii
Jozef Varsányi: „Kde sú tí Vaši, pán Mečiar, tá Vaša rodina čo tu stála a robila z nás hlupákov, že akí sme my hlupáci, že nechceme podporiť digitalizáciu kina."

2.jpg

Zdroje fotiek: http://img.cas.sk/img/12/article/490066_import-jozef-varsanyi-jozef-varsanyi.jpg a archív autora

Výrok č.3.
Kontext: Návrh Tibora Barana ako previesť peniaze zo zisku spoločnosti MeT Šaľa, do mestského rozpočtu
Tibor Baran: „Ja to poviem veľmi jednoducho, teraz nebudem „Metku" chváliť, v každom prípade, jednoducho treba slušným spôsobom povedať, tak daj tie peniaze na účet mesta."

3.jpg

Zdroj fotky: http://www.deathvalleymag.com/wp-content/uploads/2010/0/tumblr_kougpoFtIz1qa0z8lo1_500.jpg

Výrok č.4.
Kontext: Privítanie vedúcej mestského kultúrneho strediska Jozefom Varsányim
Jozef Varsányi: „Chcel by som Vás pozdraviť v tejto sále, lebo ja tu už desať rokov sedím, ale ja som Vás tu ešte nevidel."

4.jpg

Zdroj fotky: http://images1.fanpop.com/images/photos/1200000/Robin-StripClub-how-i-met-your-mother-1283241-2000-1335.jpg

Výrok č.5.

Kontext: Problémy Petra Andrášiho so zrakom, počas rokovania o koncepcii kultúry
Peter Andráši: „V nejakom takom reklamnom letáčiku...vedľa seba býva vždy program kina Šaľa a program kina v Galante. A ja tam nie som schopný prečítať ten program, to je možno milimetrové písmo...Ja som si kvôli tomu kúpil mikroskop."

5.jpg

Zdroj fotiek: http://www.sala.sk/aaa_data/component_photo/100/806/f133f.jpg a http://img.cas.sk/img/12/gallery/818724_primator-martin-alfoldi-norbert-turai-sala-skleroza-multiplex.jpg

Výrok č.6.
Kontext: Zhodnotenie návrhu na optimalizáciu škôl v meste zo strany Tibora Barana
Tibor Baran: „Tento materiál...z pohľadu strategického má hodnotu nulovú, z pohľadu taktického má hodnotu nulovú, z pohľadu toho ako bol odkomunikovaný má hodnotu nulovú..."

6B.jpg

Zdroj fotky: http://onjewishmatters.files.wordpress.com/2013/09/napoleon-bonaparte.jpg

Výrok č.7.
Kontext: Vyjadrenie Štefana Bartošoviča počas diskusie o dodatku k zmluve na zhotovenie Centrálnej mestskej zóny
Štefan Bartošovič: „Ja osobne nemám chuť v budúcnosti v podobných prípadoch slúžiť ako nejaký toaletný papier, ktorý je k dispozícii, keď má niekto potrebu ho použiť."

7.jpg

Zdroje fotiek: http://www.salaonline.sk/spravodajstvo/clanok/sala-ma-rozpocet-na-tento-rok a http://ipravda.sk/res/2013/05/07/thumbs/mobil-sala-nestandard2.jpg

Výrok č. 8.
Kontext: Reakcia Jozefa Mečiara na príspevok Petra Andrášiho pri vyhodnocovaní súťaže o predaj pozemku kotolne ck32
Jozef Mečiar: „Peter, to čo si teraz predviedol s tými aukciami. Menej facebooku, viac študovať veci ako rokovací poriadok, aby si bol trošku v obraze."

8.jpg

Zdroj fotky: http://static6.businessinsider.com/image/51f2f6176bb3f7110f00000a/mark-zuckerberg-has-a-27-year-plan-for-adding-another-5-billion-users-on-facebook.jpg

Výrok č.9.
Kontext: Z diskusie k návrhu vybudovať útulok pre psov v areáli bývalého kúpaliska v réžii občianskeho združenia Zatúlané psíky
Jozef Varsányi: „Nemáme ani na gate. Sme deraví jak svet. Nemáme na cesty...nemáme na výtlk. A vy tuto sa hádžete 20 tisícami akože hurá, hurá, hurá, dáme. Kde ste? Kde žijeme? Pre mesto, pre občanov urobte, nie pre psov."

9.jpg

Zdroj fotky: http://img.cas.sk/img/12/article/490066_import-jozef-varsanyi-jozef-varsanyi.jpg

Výrok č.10.
Kontext: Reakcia Jozefa Mečiara na poslanca Varsányiho, počas diskusie o návrhu rozpočtu na rok 2014
Jozef Mečiar: „Pán poslanec Varsányi, ja mám fakt niekedy pocit, že Vy úroveň toho zastupiteľstva tlačíte niekde do podpalubia, medzi sudy s rumom."

10B.jpg

Zdroj fotky: http://images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Jack-captain-jack-sparrow-32570252-1920-800.jpg


Ktorý výrok a obrázok sa Vám páčil najviac? V roku 2014 nás čakajú aj komunálne voľby, takže o zábavu bude určite postarané. A cynizmus je najlepší spôsob, ako ich prežiť v duševnom zdraví ;).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?