Šaľskí poslanci sa boja iba médií

Autor: Peter Plenta | 6.5.2011 o 13:00 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1151x

Ďalší dôkaz o tom, že sa šaľskí poslanci verejnosti neboja je prenájom mestského pozemku manželke mestského poslanca P. Gomboša (Smer-SD). V októbri 2010 o tento pozemok prejavila záujem Emília Gombošová. Následne mesto oslovilo spoločnosti, ktoré tam mali pozemky v prenájme alebo na nich hospodárili. Pozemok chcela tiež získať spoločnosť, ktorá má v pláne preinvestovať milióny eur a vytvoriť 160 pracovných miest meste.

Pozemok pri ČOVPozemok pri ČOVLAZ

Poslanci mali na výber dve možnosti: vyhlásiť verejnú súťaž alebo prenajať pozemok priamo. Väčšina poslancov schválila druhú možnosť a prenájom pozemku Emílii Gombošovej. Síce prišla ako prvá, ale bola jej ponuka výhodnejšia ako ďalšie ponuky respektíve ako možnosť vzniku pracovných miest? Na jednej strane je pravda, že prenájom mal byť iba na jeden rok a mesto by za pozemok dostalo aspoň sumu za prenájom. Ale prenajímať pozemok manželke mestského poslanca bez súťaže je jednak neetické, jednak je to v porovnaní s investíciou, ktorá má vytvoriť 160 pracovných miest pre Šaľu nevýhodné. Ak by to bolo také výhodné, poslancom by asi netrvalo hodinu nájsť dôvod, prečo prenajať pozemok bez súťaže: tzv. osobitý zreteľ. Navyše dôvod „agrotermín", bol rovnaký aj pre ostatných záujemcov.

Ak aj poslanci usúdili, že verejná súťaž aktuálne nebola najlepším riešením, prečo bola táto ponuka uprednostnená pred možnosťou investície za milióny eur. To je na tom mesto tak dobre, že si to môže dovoliť odmietnuť, alebo v lepšom prípade posunúť o rok? Investor mal v meste záujem o 2 pozemky, jeden dostal na prenájom na základe osobitého zreteľa (mimochodom, tiež bola odmietnutá možnosť verejnej súťaže), v druhom prípade sa ako „výhodnejšia  ukázala" ponuka manželky mestského poslanca.  Asi máloktorú firmu by potešilo, že musí rok počkať s investíciou, pretože manželka mestského poslanca má záujem o pozemok. Niektoré firmy by sa asi aj definitívne zbalili. Hlasovanie o priamom prenájme pozemku Emílii Gombošovej, namiesto verejnej súťaže:

Za hlasovalo: Peter Andráši, Tibor Baran, Štefan Bartošovič, Alena Demková, Jozef Grell, Jozef Husárik, Ladislav Košičár, Ivan Kováč, Július Morávek, Helena Psotová, Gabriela Talajková, Jozef Varsányi, Erika Velázquezová.

Proti: 0

Nehlasovalo: Marián Antal, Igor Bečár, Július Bujdák, Peter Gomboš, Marián Kántor, Jozef Mečiar, Milena Veresová, Marek Vrbovský.

Následne sa rozbehlo druhé dejstvo tohto príbehu, keď primátor odmietol podpísať uznesenia o prenájme a keď sa prípad dostal do pozornosti niektorých médií. Na ďalšom rokovaní zastupiteľstva žiadosť o prenájom pozemku poslanec Gomboš stiahol. Ale je smutné, že sa o to musia zaslúžiť otázky novinárov a nie rozhodnutie mestských poslancov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?