Mestskí poslanci v Šali nepodporili petíciu za spoplatnenie cesty

Autor: Peter Plenta | 30.11.2011 o 11:00 | Karma článku: 4,35 | Prečítané:  745x

Vo štvrtok 10.11. 2011 mestské zastupiteľstvo so „znepokojením" prijalo informáciu o tom, že cesta I/75 prechádzajúcu cez Šaľu nemá byť zaradená do mýtneho systému. Na túto cestu sa akosi zabudlo pri spustení mýtneho systému, takže Šaľa sa stala jedným z hlavných  ťahov pre nákladnú dopravu. Ničiac pri tom cesty aj statiku blízkych domov. Všetci prítomní poslanci žiadali prehodnotenie tohto rozhodnutia. Až doteraz je to skvelá informácia. Poslanci stlačili správny gombík, veď zato majú aj slušnú odmenu, a uznesenie bolo poslané na vyššie miesta.

Spolu s týmto uznesením sa spustila aj petícia pod hromadnú pripomienku, ktorá tiež žiadala spoplatnenie tejto cesty, aby sa vytvoril na kompetentné orgány tlak aj zo strany verejnosti. Informácia o nej zaznela aj na zastupiteľstve. Ak by ju aj poslanci prehliadli, táto informácia bola zverejnená na internetovej aj facebookovej stránke mesta ako aj na stránkach miestnych médií a tiež v spravodajstve regionálnej televízie. O to zarážajúcejší je fakt, že z 22 volených funkcionárov (primátor + poslanci) sa pod ňu podpísalo iba 7 z nich a 15 poslancov tuto petíciu odignorovalo.

Ako výsmech znie potom posledná veta vo vyhlásení zastupiteľstva: „Poslanci Mestského zastupiteľstva v Šali dôrazne trvajú na spoplatnení cesty I/75 a vyhradzujú si právo spolupodieľať sa na protestných aktivitách občanov mesta." Čím sa chceli podieľať na protestných akciách? Svojou neprítomnosťou? Veď neboli ochotní obetovať 30 sekúnd na vyplnenie online formulára. Niekoľko stoviek občanov s tým problém nemalo a aj oni sa svojou troškou pričinili o to, že táto cesta by mala byť od jari 2012 spoplatnená pre nákladnú dopravu. Aspoň také sú posledné sľuby.

Možno že niektorí poslanci mali závažné dôvody prečo túto petíciu nepodporili, nechcem nikomu krivdiť. Ale rozhodne nie je možné súhlasiť s tým, že vyhlásenie poslancov je viac ako nejaké podpisy, tak ako odznelo na ostatnom zastupiteľstve. Veď na petíciu odpoveď už dávno prišla, zatiaľ čo na uznesenie zastupiteľstva dodnes nikto oficiálne nereagoval. V každom prípade, od poslancov mestského zastupiteľstva by sa dalo očakávať, že budú robiť viac ako absolútne nevyhnutné minimum, za ktoré sú tak či tak platení. Na záver zoznam tých, ktorí si našli čas a podpísali sa pod petíciu, ako aj tí, ktorí si čas nenašli.

Volení funkcionári, ktorí pripomienku podpísali:

Martin Alföldi, Peter Andráši, Alena Demková, Marián Kántor, Jozef Mečiar, Július Morávek, Milena Veresová

Volení funkcionári, ktorí pripomienku nepodpísali:

Marián Antal, Tibor Baran, Štefan Bartošovič, Igor Bečár, Július Bujdák, Peter Gomboš, Jozef Grell, Jozef Husárik, Ladislav Košičár, Ivan Kováč, Helena Psotová, Gabriela Talajková, Jozef Varsányi, Erika Velázquezová, Marek Vrbovský

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?