Kino v Šali neskončilo v péčku

Autor: Peter Plenta | 23.1.2014 o 13:45 | (upravené 23.1.2014 o 16:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  815x

Mesto Šaľa nedávno zverejnilo návštevnosť a príjmy kina za rok 2013. Tie jasne ukazujú, že digitalizácia kina na konci roku 2012  bola dobrým krokom. Počet divákov sa zvýšil z tri a pol na viac ako 10 tisíc a príjem mesta stúpol z 3000 na vyše 14 000 eur. Na druhej strane,  rok 2012 nie je úplne objektívny. V druhej polovici roku kino už nemalo filmy, ktoré by na starej technike mohlo premietať.  V roku 2013 by tak bolo definitívne v péčku, keďže počet filmov aj návštevníkov by sa blížil k nule. Bez digitalizácie by kino skončilo.

Napriek viacerým nedostatkom nášho kina je nepochopiteľné, že digitalizáciu pri rozhodujúcom hlasovaní podporilo iba 6 z 21 poslancov mestského zastupiteľstva.  Zarážajúce to je aj preto, že viacerí z nich nemali v tom istom roku problém hlasovať za na iné, zrejme „zaujímavejšie" veci, ako napríklad kniha o histórii mesta  za 10 000 eur, či zvýšenie odmien o 5 000 eur. Vplyv zrejme malo aj to, že niektorí z nich boli v kine naposledy počas premietania Cesty do praveku či Vinnetoua.

Navyše, sa to zo strany niektorých poslancov nezaobišlo ani bez arogancie na adresu ľudí, ktorí organizovali a podpísali petíciu za digitalizáciu kina. Obzvlášť „aktívny" bol poslanec Andráši, ktorý chcel vedieť, či organizátorka petície mala myšlienku na petíciu z vlastnej hlavy a koľkí z podpísaných prispejú na digitalizáciu.

O to viac sa treba poďakovať poslancom, ktorí za digitalizáciu kina hlasovali. A rovnako tak treba poďakovať aj občanom, ktorí zorganizovali či podpísali petíciu za digitalizáciu kina. A ak Vám poslanci, ktorí digitalizáciu  opakovane nepodporili budú tvrdiť, že boli za zachovanie kina, tak ich pošlite do péčka. Pretože Vám buď klamú, alebo trpia schizofréniou.

Hlasovanie o kúpnej zmluve na dodávku a montáž technológie digitálneho kina:

Za hlasovalo: 6

Igor Bečár, Július Bujdák, Jozef Mečiar, Július Morávek, Milena Veresová, Marek Vrbovský

Proti hlasovalo: 0

Zdržalo sa: 5

Peter Andráši, Tibor Baran, Štefan Bartošovič, Jozef Husárik, Ivan Kováč

Nehlasovalo: 6

Alena Demková, Peter Gomboš, Ladislav Košičár, Gabriela Talajková, Jozef Varsányi, Erika Velázquezová

Počet neprítomných: 4

Marián Antal, Jozef Grell, Marián Kántor, Helena Psotová

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?